Apr
18
2011

Słońce – interaktywna instalacja

Gdańskie centrum nauki i zabawy Hewelianum na wystawę “Energia, Niebo i Słońce” poszukiwało gwiazdy, która swoim blaskiem miała opromienić zwiedzających. Gwiazda miała być zjawiskowa, lśniąca i towarzyska – a więc interaktywna. I taka jest.


Stworzyliśmy instalację złożoną z fizycznego modelu Słońca w przekroju, białego ekranu informacyjnego, projektora o jasności 4000 ANSI lumenów, komputera z autorskim oprogramowaniem i czujnika głębi – czyli Kinecta Microsoftu. Całość umożliwia wyświetlanie na modelu przygotowanej przez nas trójwymiarowej animacji, a także wchodzenie w interakcję z modelem – ruchem dłoni sterujemy kursorem, którym możemy zaznaczyć interesującą nas strefę, której opis pojawia się na tablicy.
Jest to prawdopodobnie pierwsza w Polsce – a być może również na świecie – instalacja stała wykorzystująca video mapping i Naturalny Interfejs Użytkownika.
Użytkowania instalacji jest łatwe i intuicyjne, dostępne dla zwiedzających niezależnie od ich gabarytów – bawić (i uczyć!) mogą się więc zarówno dzieci młodsze (kilkulatki) jak i starsze – choćby po osiemdziesiątce.
Zapraszamy Was serdecznie w gościnne progi Hewelianum, a tam – koniecznie – zapoznajcie się z naszym Słońcem. Choć świeci światłem z projektora – a więc odbitym – nie zmienia to faktu, że jest gwiazdą pierwszej wielkości.

7 Comments »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

*

Theme: TheBuckmaker.com Wordpress Themes | JustHost Help Section, Akupunktur Heilung